Zalewski Kontuzja

Zalewski Kontuzja: Nicola Zalewski został powołany przez Fernando Santosa na wrześniowe mecze eliminacyjne z Albanią i Wyspami Owczymi do przyszłorocznych Mistrzostw Europy, jednak nie był obecny na zgrupowaniu. W piątek 1 września Polak rozegrał 90 minut w barwach AS Roma przeciwko AC Milan (1-2) w Serie A. Po zawodach lekarze stawiali mu złe rokowania.

Nicola Zalewski kontuzjowana?

O nowych informacjach poinformowały włoskie media. Skrzydłowy skarżył się na ból lewego mięśnia czworogłowego, który lekarze uznali za uraz mięśnia. W rezultacie Zalewski wycofał się z zgrupowania reprezentacji Polski i kontynuował leczenie w Rzymie. Niemniej jednak długość jego nieobecności w sporcie pozostała nieznana.

Dodatkowe informacje na ten temat pojawiły się obecnie we włoskich mediach. – Rzymska gazeta „Il Tempo” podała, że Nicola Zalewski jest na dobrej drodze do pełnego powrotu do zdrowia. To fantastyczna wiadomość zarówno dla przyszłego trenera reprezentacji Polski, jak i Jose Mourinho.

Występ Zalewskiego jest jeszcze możliwy w najbliższy weekend. Polak jest pod presją czasu, aby pomóc AS Roma w meczu z Empoli 17 września o 20:45. na Stadio Olimpico w Rzymie.

Organizacja skrzydłowego nie opublikowała ani słowa w tej sprawie. Jose Mourinho jak dotąd rozpoczynał 21-latka we wszystkich trzech meczach ligowych. Polak w dwóch z tych spotkań znalazł się w pierwszym składzie.

Wszystko wskazuje na gotowość Nicoli Zalewskiego do udziału w nadchodzącym programie szkoleniowym reprezentacji Polski. Rewanże zaplanowano na 12 i 15 października, a gospodarzem będzie Mołdawia, a Wyspy Owcze – wyjazd.

AS Roma powoli rozpoczęła sezon Serie A. Po remisie 2:2 z Salernitaną, drużyna przegrała 1:2 na wyjeździe z Hellas Verona i 1:2 u siebie z Milanem. Finaliści Ligi Europy spadli do strefy spadkowej i z jednym punktem zajmują obecnie ósme miejsce w ligowej tabeli. Finałowe starcie z Empoli ma szansę przełamać impas i odzyskać dynamikę.

Życie osobiste Nicoli Zalewskiej

Nicola Zalewski urodził się 23 stycznia 2002 roku. Piłkarz na poziomie zawodowym. Gra na pozycji bocznego lub skrzydłowego w drużynie Serie A Roma. Urodził się i wychował we Włoszech w polskiej rodzinie, a obecnie występuje w reprezentacji Polski na arenie międzynarodowej. Młodzi boczni obrońcy uważają go za jednego z najlepszych na świecie.

Zajęcie klubowe

6 maja 2021 roku Zalewski zadebiutował w barwach Romy w meczu półfinałowym Ligi Europy przeciwko Manchesterowi United. Zastępując Pedro w 76. minucie, odegrał ważną rolę w zwycięstwie, które siedem minut później przypieczętował samobójczy gol Alexa Tellesa.

Trzy dni później, 9 maja, zadebiutował w Serie A przeciwko Crotone u siebie. 29 grudnia Roma ogłosiła, że jego kontrakt został przedłużony do 2025 roku. 28 lutego 2022 roku zadebiutował w Romie jako starter w przegranym 1:0 meczu ze Spezią.

Międzynarodowa kariera

Mimo że urodził się w Tivoli we Włoszech, Zalewski nie posiada obywatelstwa włoskiego. Po jego odkryciu przez Zbigniewa Bońka, byłego zawodnika Romów i prezesa PZPN, został początkowo wybrany do selekcji młodzieżowej reprezentacji Polski.

W drużynie seniorów zadebiutował 5 września 2021 roku przeciwko San Marino w eliminacjach do Mistrzostw Świata. W triumfie 7:1 wszedł do gry w 66. minucie i asystował Adamowi Buksie, który strzelił zwycięskiego dla Polski gola w meczu 94. minuta.