Stanisław Zakroczymski Wiek
Stanisław Zakroczymski Wiek: Stanisław Zakroczymski, wybitna postać prawnicza i historyczna, jest świadectwem siły poświęcenia i aktywnego zaangażowania w sprawy społeczne. Urodzony w 1994 r., obecnie ma 29 lat, a jego podróż została naznaczona znaczącym wkładem w środowisko akademickie, głębokim wglądem w relacje między prawem a sprawiedliwością oraz aktywnym udziałem w kształtowaniu przyszłości.
Absolwent historii i prawa Kolegium MISH Uniwersytetu Warszawskiego, Zakroczymski jest obecnie pochłonięty przygotowywaniem pracy doktorskiej z prawa administracyjnego w cenionej Szkole Doktorskiej Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego. Instytucja ta słynie z kształcenia naukowców, którzy zmieniają społeczeństwo, a zaangażowanie Zakroczymskiego w swoją dziedzinę widać w obszernym wywiadzie z prof. Adamem Strzemboszem zatytułowanym „Między prawem a sprawiedliwością”.
Oprócz zajęć akademickich Zakroczymski zasiada w zarządzie Instytutu Strategii 2050, wykazując się swoimi zdolnościami przywódczymi i zaangażowaniem w kształtowanie przyszłości poprzez planowanie strategiczne i kształtowanie polityki.
Prawnik zrobił furorę nie tylko w kręgach akademickich, ale także jako autor. Jego portfolio pisarskie jest równie różnorodne i imponujące, jak jego osiągnięcia akademickie i zawodowe. Zakroczymski jest autorem licznych artykułów na temat polityki, społeczeństwa i historii, wykazując się wszechstronnością pisarską oraz umiejętnością analizowania i komentowania złożonych zagadnień.
Jest współautorem raportu „Polska Samorządów. Silna demokracja, skuteczne państwo” (Fundacja Batorego 2019), wnoszącego znaczący wkład w dyskurs na temat demokracji i efektywności państwa w Polsce.
Choć droga zawodowa Zakroczymskiego jest dobrze udokumentowana, szczegóły dotyczące jego życia osobistego i rodzinnego pozostają ograniczone. Jednak jego wpływ w sferze publicznej wykracza poza środowisko akademickie. Aktywnie angażuje się w kwestie społeczne, a jego wkład w dziedzinę prawa podkreśla karierę zawodową, która jest zarówno wpływowa, jak i inspirująca.
Jeśli chodzi o aspekty finansowe, dokładne dane dotyczące majątku netto i wynagrodzeń Zakroczymskiego na 2024 rok nie są ujawnione. Jednak jego wpływowa praca prawnicza i historyczna niewątpliwie zapewniła mu znaczącą pozycję w sferze zawodowej, odzwierciedlającą zaangażowanie w swój zawód wykraczające poza względy finansowe.
Wyjątkowy moment w życiu Zakroczymskiego nastąpił 24 lipca 2017 r. podczas demonstracji przed Sejmem w obronie sądownictwa. Jego zaimprowizowane przemówienie, wygłoszone prosto i poparte przykładami z życia, stało się hitem Internetu. Wyjaśnił, dlaczego Sąd Najwyższy jest kluczowy dla wszystkich obywateli, podkreślając znaczenie czujności i odwagi w obliczu wszechwładnego rządu.
Wydarzenie to wywołało reakcję łańcuchową, w wyniku której Zakroczymski wygłosił kolejne przemówienia. Obecnie pracuje w zaangażowanej społecznie Kancelarii Prawnej „Prawo do Praw”, gdzie zajmuje się prawem konstytucyjnym, administracyjnym i najemczym. Zespół Kancelarii wyprodukował także cykl filmów ukazujących zagrożenia wynikające z naruszenia Konstytucji.