Mariusz Pudzianowski Nie Żyje

Mariusz Pudzianowski Nie Żyje: W mediach społecznościowych fałszywe wiadomości mogą szybko się rozprzestrzeniać, prowadząc do nieuzasadnionego niepokoju. W ostatnim czasie na Facebooku pojawiło się mnóstwo postów twierdzących, że znany siłacz i sportowiec Mariusz Pudzianowski uległ tragicznemu wypadkowi samochodowemu. Wpisy te, zawierające wizerunek sportowca, sugerowały, że pijany kierowca zderzył się z jego pojazdem.

Mariusz Pudzianowski Nie Żyje
Mariusz Pudzianowski Nie Żyje_Source”Youtube

Co najważniejsze, należy podkreślić, że twierdzenia te były całkowicie bezpodstawne i opierały się na ugruntowanym schemacie obserwowanym w licznych oszustwach internetowych. Sensacyjne wiadomości to częsty chwyt oszustów internetowych w celu przyciągnięcia uwagi i nakłonienia użytkowników do kliknięcia podejrzanych łączy, które mogą stwarzać potencjalne ryzyko.

Wbrew krążącej na Facebooku dezinformacji Mariusz Pudzianowski żyje i ma się dobrze. Nie ma żadnych wzmianek o tym, by brał udział w wypadku samochodowym, a niedawna aktywność na jego platformach społecznościowych sugeruje, że całe zdarzenie było sfabrykowane.

Plotki o rzekomej śmierci Mariusza Pudzianowskiego zaczęły krążyć 30 i 31 października 2022 r. Jednak 1 listopada 2022 r. sportowiec w mediach społecznościowych pozdrawiał swoich obserwujących i ogłaszał plany na przejażdżkę rowerową. Kolejne posty zawierały migawki z jego treningów, zapraszając innych do dołączenia do niego na treningu. Aktualizacje te jednoznacznie obalają bezpodstawne doniesienia o jego śmierci.

To nie pierwszy przypadek wykorzystania wizerunku Mariusza Pudzianowskiego przez oszustów internetowych do rozpowszechniania fałszywych informacji. Odnosząc się do wcześniejszej fali sfabrykowanych raportów, które pojawiły się 4 września 2022 r., sportowiec namawiał swoich obserwujących, aby nie wierzyli postom sugerującym jego udział w wymyślonym wypadku.

Oprócz spójnego zdjęcia sportowca zwodnicze posty rzekomo zawierały link przekierowujący czytelników do artykułu szczegółowo opisującego szczegóły rzekomego wypadku i nagranie świadka. Kliknięcie takich podejrzanych linków może narazić użytkowników na fałszywe witryny internetowe.

Próba potwierdzenia tych twierdzeń poprzez kliknięcie podanych linków powoduje przekierowanie użytkowników do zablokowanej witryny internetowej. CERT Polska, zespół zajmujący się reagowaniem na incydenty związane z bezpieczeństwem sieci, oznaczył tę witrynę jako niebezpieczną i umieścił ją na swojej liście ostrzeżeń.

Podsumowując, oszuści często wykorzystują przesadne wiadomości o przestępstwach, katastrofach lub wypadkach z udziałem celebrytów, aby zwrócić na siebie uwagę. Inne znane osobistości, w tym Dawid Kubacki, Doda, Magda Gessler, Wołodymyr Zełenski, a ostatnio Dorota Wellman, były w przeszłości obiektem podobnych fałszywych zarzutów. Aby nie paść ofiarą oszustw internetowych, użytkownicy Internetu muszą zachować czujność, weryfikować informacje i zachować ostrożność w przypadku napotkania podejrzanych linków.

Similar Posts