Kasia Huzar-Czub Choroba
Kasia Huzar-Czub Choroba: W mediach pojawiła się tragiczna wiadomość. Katarzyna Huzar-Czub była piękną, młodą kobietą, posiadającą własną rodzinę. Współprowadzących warsztaty „Raniutto” i „Tuli-Ranki”, autorki książek dla dzieci i twórcy kampanii nie ma już wśród nas.
Czytelniczka, pisarka i miłośniczka muzyki Katarzyna Huzar-Czub umiejętnie przekazała swoje zainteresowania młodszym pokoleniom. Do jej osiągnięć zaliczają się seriale telewizyjne dla dzieci „Tatulczyk Moniuszko”, „Ignacy Jan i jego plan” oraz „Henio i cztery struny”, wszystkie honorujące znanych kompozytorów. Wyprodukowała i przetłumaczyła także te programy.
Katarzyna Huzar-Czub, mając 45 lat, była dość młoda. Edukowanie innych było jej powołaniem.
Szczegóły śmierci autorki znalazły się wśród informacji podanych na jej profilu. Filharmonia Szczecińska żegnała swoją dawną współpracowniczkę, która przez długi czas prowadziła w orkiestrze zajęcia muzyczne dla dzieci „Raniutto”.
Z przykrością musimy poinformować o śmierci Kasi Huzar-Czub. Była niezwykłym człowiekiem, tłumaczką, wieloletnią współpracowniczką Filharmonii i autorką wielu wyjątkowych książek dla dzieci.
W imieniu całej filharmonicznej rodziny całym sercem łączymy się z bliskimi i przyjaciółmi Pani Kasi. W emocjonalnym poście na Facebooku napisano: „Droga Kasiu, pozostaniesz w naszych sercach i pamięci na zawsze”.
Miała niecałe czterdzieści pięć lat. Po nagłej śmierci 19 grudnia pozostawiła niesamowitą bibliografię, dwie córki i niezliczone radosne wspomnienia. W listopadzie wydała „Family Rhymes”, jedno ze swoich ostatnich dzieł, napisane wspólnie z Michałem Rusinkiem.
To tragiczna strata dla środowiska literackiego, jej publiczności i jej bliskich; kieruję do nich moje najszczersze kondolencje. Kiedy umiera pisarka, jedyną pociechą, jaką możemy znaleźć, jest świadomość, że jej błyskotliwe, pełne humoru i estetyczne dzieła pozostaną żywe w naszych sercach i umysłach.
W tym miejscu wracamy myślami do Kasi, profesor literatury, która napisała tę poruszającą pochwałę dla swojego towarzysza, i ich związku.
Katarzyna Huzar-Czub była uwielbiana zarówno przez dzieci, jak i rodziców. W delikatny i przystępny sposób odkryła doskonały sposób nauczania następnego pokolenia. Była współzałożycielką partnerstwa wydawniczo-edukacyjnego Akukulele oraz zespołu koordynacyjnego „Tuli-Ranki”. Była także autorką licznych tomików poetyckich.
O śmierci Katarzyny Huzar-Czub w mediach społecznościowych poinformował jej małżonek. „Z wielkim bólem zawiadamiam, że 19 grudnia 2022 roku odeszła od nas na zawsze nasza najukochańsza żona i matka, Kasia Huzar-Czub” – poinformował w mediach społecznościowych.
Razem z Michałem Rusinkiem napisała „Rodzinne rymowanki”. Autor ma w swoim dorobku wydawniczym m.in. Natuli i Polskie Wydawnictwo Muzyczne.
Współorganizowała seminaria muzyczne „Raniutto” odbywające się w Filharmonii Szczecińskiej im. M. Karłowicza. Wraz ze swoim partnerem Akukulele założyła spółkę wydawniczo-edukacyjną „Tuli-Ranki”.
Nagłe odejście pisarki zszokowało nie tylko jej bliskich, ale cały świat literacki i twórczy. W mediach społecznościowych wiele osób udostępniło wzruszające i smutne posty.