Braun Grzegorz Rodzice

Braun Grzegorz Rodzice: Braun Grzegorz jest synem reżysera Kazimierza Brauna i Zofii z domu Reklewska. Dodatkowo osoba ta jest bratankiem Justyny Braun, byłej prezes TVP i przewodniczącej KRRiT oraz wnukiem Wincentego Sebastiana Reklewskiego. Aktorka Juliusz Braun ma rodzeństwo Monikę Braun.

Braun Grzegorz Rodzice
Braun Grzegorz Rodzice

Grzegorz Braun zgromadził najwięcej postępowań dyscyplinarnych w porównaniu ze wszystkimi innymi ustawodawcami zarówno podczas swojej poprzedniej, jak i obecnej kadencji Sejmu. Poseł do parlamentu Konfederacji został pociągnięty do odpowiedzialności dyscyplinarnej za szereg wykroczeń, m.in.

co obejmowało przerwanie wykładu na temat Holokaustu, grożenie Ministrowi Zdrowia i krytykę sposobu traktowania Ukraińców w chwili wybuchu wojny z Rosją. Jednak Braun w trakcie swojej kariery politycznej zainicjował stosunkowo dużą liczbę zagadnień.

W CV

Rok 1990 był kulminacją jego poszukiwań naukowych w zakresie języka i literatury polskiej na Uniwersytecie Wrocławskim. Stanowisko w tej uczelni objął w 2007 roku i kontynuował tam prowadzenie zajęć z dziennikarstwa. Studia podyplomowe ukończył z wyróżnieniem na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w 1993 roku.

Przedsięwzięcia polityczne

Wspólną pracę nad organizacją działalności Orange Nowoczesnej rozpoczął w 1987 roku. W związku z działalnością opozycyjną SB wszczęła w jego sprawie śledztwo. W latach 1988-1989 brał czynny udział w strajkach studenckich na Uniwersytecie Wrocławskim i zajmował w ich organizacji kluczowe stanowisko. Ponadto aktywnie uczestniczył w ruchu Solidarności Polsko-Czesko-Słowackiej.

Braun Grzegorz Rodzice
Braun Grzegorz Rodzice

W wyborach parlamentarnych w 2007 roku Unia Polityki Realnej wystawiła go jako kandydata do Senatu. I odwrotnie, nie był w stanie zgromadzić wymaganej liczby podpisów, aby został rozpatrzony jako kandydatura.

Członek komitetu, który poparł Jarosława Kaczyńskiego podczas wyborów prezydenckich w 2010 roku. W trakcie równoczesnych wyborów samorządowych starał się z ramienia polskiej komisji wrocławskiej o mandat radnego Wrocławia, lecz bezskutecznie.

Oświadczenie o zamiarze kandydowania na Prezydenta RP w wyborach w 2015 r. złożył 24 stycznia 2015 r. Ponadto zabiegał o nominację do Sejmu w poszczególnych okręgach i zatwierdzał kandydaturę do Senatu.

Zadeklarował chęć ubiegania się o urząd prezydenta Rzeszowa w nadchodzących przedterminowych wyborach w 2021 r. Na podstawie głosów oddanych 13 czerwca 2021 r. zajął czwarte miejsce, zdobywając 9,1% w całym konkursie.

Braun Grzegorz Rodzice
Braun Grzegorz Rodzice

Poglądy ideologiczne

W kwestiach moralnych Grzegorz Braun jednoznacznie potwierdza swoje poparcie dla tradycyjnego nauczania Kościoła katolickiego. Jego stanowisko opowiada się za całkowitym zakazem zapłodnienia in vitro i aborcji, nazywając tę pierwszą „procedurą naganną moralnie”.

Jego gorące poparcie znajduje odzwierciedlenie w polityce prokapitalistycznej „Piątka dla zwierząt”, której celem są przestępcy skazani za zdradę stanu, szpiegostwo, dezercję i morderstwo. Ponadto wyraził swój sprzeciw wobec proponowanej zmiany ustawy o ochronie zwierząt.

We współpracy z Organizacją Monarchistów Polskich wygłasza erudycyjne wykłady na ich spotkaniach w Warszawie i Wrocławiu. Deklaruje swój sprzeciw wobec Unii Europejskiej jako „eurokołchoz”. Ponadto wyraża swoją teoretyczną perspektywę dotyczącą najbardziej pożądanych zmian politycznych, jakie powinny nastąpić w Polsce, opowiadając się za przejściem od demokracji do monarchii.

Braun Grzegorz Rodzice
Braun Grzegorz Rodzice

12 grudnia 2023 r. Grzegorz Braun za pomocą gaśnicy proszkowej stłumił obchody Chanuki odbywające się w gmachu Sejmu. Doktor Magdalena Gudziska-Adamczyk starała się przeszkodzić mu w rozwoju.

Grzegorz Braun w odwecie za to postępowanie został ukarany dyscyplinarnie przez Prezydium Sejmu. Wspomniane sankcje obejmowały półmiesięczne obniżenie wynagrodzenia, całkowite zawieszenie świadczenia na pół roku oraz wykluczenie Brauna z postępowania na polecenie marszałka Sejmu Szymona Hołowni, który wyraził dezaprobatę dla postępowania Brauna.

Postępowanie proceduralne

Współtwórca serialu telewizyjnego „Errata”, który zagłębia się w biografie znanych Polek w celu wydobycia ukrytych narracji. Program był emitowany w TVP. W kwietniu 2007 roku ujawnił publicznie, że znany językoznawca i profesor Jan Miodek był tajnym informatorem służb specjalnych.

AspektSzczegóły
Tło osobiste– Syn reżysera Kazimierza Brauna i Zofii (z domu Reklewska). – Siostrzeniec byłej prezes TVP i przewodniczącej KRRiT, Justyny Braun. – Wnuk Wincentego Sebastiana Reklewskiego. – Brat aktorki Juliusza Braun.
Aktywność polityczna– Liczne postępowania dyscyplinarne podczas obu kadencji Sejmu. – Zaangażowanie w różne działania dyscyplinarne za zakłócanie wykładów, grożenie urzędnikom i krytykę traktowania Ukraińców podczas wojny z Rosją.
Edukacja– Ukończył studia z języka polskiego i literatury na Uniwersytecie Wrocławskim w 1990 r. – Od 2007 r. wykładowca na tej samej uczelni.

W konsekwencji:

toczyło się przeciwko niemu postępowanie sądowe, którego kulminacją była ostateczna porażka. Apelację Grzegorza Brauna oddalił zarówno Sąd Apelacyjny we Wrocławiu, jak i Sąd Najwyższy.

Sąd Najwyższy w swoim postanowieniu z września 2009 roku dodatkowo upoważnił Grzegorza Brauna do opublikowania przeprosin wobec Jana Miodka za pośrednictwem prasy ogólnopolskiej i Radia Wrocław.

Similar Posts